TURKATAK

ASKERİ STRATEJİ

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

ARI PROJESİ ÇERÇEVESİNDE İLK UÇAK TAİ TESİSLERİNE GELDİ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
BAŞKAN
Başkan

MesajKonu: ARI PROJESİ ÇERÇEVESİNDE İLK UÇAK TAİ TESİSLERİNE GELDİ   C.tesi Şub. 02, 2008 5:20 pm

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’mızın (Hv.K.K.) envanterinde bulunan T-38A Tekamül Eğitim Uçakları’ndan 55 adedinin aviyonik modernizasyonunu kapsayan “T-38 Aviyonik Modernizasyon” (ARI) Projesi çerçevesinde ilk uçak 30 Ocak 2008 tarihinde tesislerimize gelmiştir.

30 Haziran 2006 tarihinde düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı ile Şirketimizin ana yüklenici olarak belirlendiği proje çerçevesinde, uçakların aviyonik modernizasyonu “Prototip” ve “Seri Üretim” olmak üzere iki fazda gerçekleştirilecektir.

Prototip Fazı, beş adet T-38 Tekamül Eğitim Uçağı modernizasyonunun Şirketimiz tesislerinde gerçekleştirilmesini, Seri Üretim Fazı ise, Şirketimiz tarafından sağlanacak malzeme, ünite ve teknik dokümanın kullanılarak geri kalan 50 adet T-38 uçağının 1nci Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nın (HİBMK) tesislerinde modernizasyonunu içermektedir.

Sistemlerden “Özgün Merkezi Kontrol Bilgisayarı”na yine milli imkan ve olanaklarla geliştirilecek olan harekat uçuş yazılımları gömülecektir. Opsiyon olarak da geliştirilecek olan sanal atış/skorlama ve aletli iniş eğitim programları “Merkezi Kontrol Bilgisayarı”nda yer alacaktır.

ARI Projesi’nin sözleşmesi 21 Haziran 2007 tarihinde Şirketimiz ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) arasında imzalanmıştır.

Proje çerçevesinde Hv.K.K.’lığına yedek ünite temini, eğitim tedariği, uzun süreli teknik destek, teknik doküman güncelleme, lojistik destek ve teknoloji transferi işlemleri de yine Şirketimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Gerçekleştirilecek olan tadilatlarla uçakların eğitim konseptine uygun hale getirilmesi ve uzun süre desteklenebilir sistemlere sahip olması sağlanacaktır.

31 Ocak 2008
Kullanıcı profilini gör http://turkatak.userboard.net

ARI PROJESİ ÇERÇEVESİNDE İLK UÇAK TAİ TESİSLERİNE GELDİ
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası